Մաթեմատիկա

802.Գտեք արտահյտության արժեքը գ)(9191806+1024):(6101-1288)=1910 9191806+1024=9192830 6101-1288=4813 9192830:4813=1910 դ)(14614668+322):(9696-481)= 14614668+322=14614990 9696-481=9215 14614990:9215=1586 ե)(1200-294)x78-(560+294):14= 1200-294=906 560+294=854 906×78=70668 854:14=61 70668-61=70607